Peeling cukrowy – właściwości, zastosowanie i skład
Jak działa peeling cukrowy? Dlaczego jest uważany za uniwersalny produkt pielęgnacyjny? Pora poznać jego najważniejsze właściwości.
Jakie są korzyści wynikające z regularnego peelingowania ciała?
Codzienna pielęgnacja ciała opiera się zazwyczaj na stosowaniu środków myjących oraz nawilżających. Oczywiście są to podstawy, o których nie należy zapominać, jednak warto do tych czynności dodać coś jeszcze. Mowa tutaj o wykonywaniu peelingu np. raz lub dwa razy w tygodniu. Taki prosty zabieg ma niemałe znaczenie w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Po pierwsze, usuwa on martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się gładka i miła w dotyku. Usprawnienie krążenia pozwala pozbyć się toksyn z organizmu i zwiększyć wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków, a także wspomóc niwelowanie cellulitu. Dodatkowo peelingowanie nadaje skórze zdrowy odcień i pozbawia ją szarych kolorów. Może także przyczynić się do redukcji małych przebarwień i wyrównać koloryt skóry. Często też scruby stosowane są przed depilacją, by zapobiec wrastaniu włosków.
Do jakiej cery najbardziej nadaje się cukrowy peeling?
Peeling cukrowy (https://www.manada.pl/peelingi-cukrowe) należy do jednych z bardziej uniwersalnych kosmetyków, dlatego można stwierdzić, że nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do stosowania go u konkretnych osób. Zarówno posiadacze cery suchej, tłustej, mieszanej, jak i normalnej mogą zauważyć korzyści wynikające z używania go. Okazuje się jednak, że szczególnie doceniają go osoby z cerą wrażliwą, alergiczną, naczynkową oraz skłonną do powstawania podrażnień i zmian atopowych. To właśnie ta grupa ludzi ma najtrudniejsze zadanie, jeśli chodzi o dobór kosmetyków pielęgnacyjnych. W przypadku peelingów sprawa nie jest prosta, bowiem ich działanie opiera się na ścieraniu naskórka – a to może powodować powstawanie zaczerwienień. Na szczęście cukrowy scrub ma łagodne działanie, dzięki czemu ogranicza się ryzyko wystąpienia jakichkolwiek podrażnień – nawet na wrażliwej skórze.
Jaki jest skład peelingu cukrowego? W jaki sposób zrobić go samodzielnie w domowych warunkach?
W skład peelingu cukrowego – oczywiście oprócz cukru, który jest bazą – wchodzi zazwyczaj olejek lub oliwa, masło kakaowe, substancje zapachowe i soki owocowe. Lista produktów użytych w produkcji takiego kosmetyku zazwyczaj jest bardzo krótka i opiera się na naturalnych składnikach. Z tego względu peeling cukrowy jest prosty do samodzielnego przygotowania w domowych warunkach. Wystarczy wymieszać kuchenne produkty ze sobą i ma się niedrogi, jednak skuteczny produkt do pielęgnacji pod ręką.
Comments are currently closed.